top of page

Polski dla obcokrajowców

 

Chcesz nauczyć się języka polskiego od podstaw? Już trochę mówisz i rozumiesz, ale chcesz doskonalić swoją znajomość języka? Potrzebujesz przygotować się do egzaminów certyfikacyjnych przed rozpoczęciem studiów w Polsce? A może potrzebujesz tylko konwersacji na różne ciekawe tematy? To wszystko możliwe u nas. Uczymy języka polskiego jako obcego i jako drugiego od podstaw, od poziomu A1 aż do poziomu C2. Podczas kursu harmonijnie  rozwijamy  wszystkie kompetencje  językowe: mówienie i  słuchanie, czytanie i  pisanie (w zależności od potrzeb i  kompetencji słuchacza) i wprowadzamy elementy wiedzy o polskiej kulturze i historii.
Naszym lektorem jest  dr  Iwona Wanda Grygiel  - nauczycielka dyplomowana, z  III stopniem specjalizacji  w zakresie nauczania języka polskiego,  doktor nauk humanistycznych, kilkanaście lat doradca metodyczny języka polskiego, w 2006 roku na Uniwersytecie Śląskim ukończyła z oceną bardzo dobrą  Studia Podyplomowe Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako obcego. Od kilkunastu lat uczy języka polskiego jako obcego i drugiego dzieci, młodzież i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Prowadziła między innymi  zajęcia dla dzieci uchodźców czeczeńskich, dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, zajęcia indywidualne z cudzoziemcami - uczniami szkół podstawowych.  Jest  członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów i Komisji Historycznoliterackiej Polskiej Akademii Nauk, była redaktor naczelną czasopisma Forum humanistów i członkiem Komisji do spraw Edukacji Europejskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Pracuje jako  rzeczoznawca do spraw podręczników do języka polskiego i opinii językowych z innych przedmiotów, jest  współautorką m.in.  „Sprawdzianów z języka polskiego dla klas IV-VI” i  (WSiP 2001), autorką cyklu lekcji na podstawie powieści „Władca Lewawu” Doroty Terakowskiej (Wydawnictwo Raabe 2013), artykułu  „Jak Polacy będą mówić za 50 lat” w zbiorze: Żonglerzy słów w literaturze i licznych tekstów na portalu Librus np. https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/autysci-sa-wsrod-nas-co-na-ich-temat-wiemy
Została nagrodzona m.in. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej i medalem Komisji Edukacji Narodowej. Prywatnie miłośniczka pudli, podróży, rozwiązywania krzyżówek  i czytania.  

bottom of page